Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu’nda mezuniyet töreni
17 Mayıs 2019 14:36

Üniversitemiz Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu, 2018-2019 Akademik Yılı mezunlarını verdi. Öğrenciler, mutluluklarını aileleri, arkadaşları ve öğretim üyeleri ile paylaştı.

Mezuniyet törenine, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Aydın Karapınar, Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Ganite Kurt, dekanlar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

“Öğrencilerimize mezuniyet sonrası da destek olacağız”

Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ganite Kurt, açılış konuşmasında, “Değerli veliler, 4 yıl önce büyük bir heyecanla kayıt için geldiğiniz üniversitemize bu sefer başka bir heyecanla geldiniz. Emanet ettiğiniz çocuklarınızı iyi bir eğitim alarak sizlere teslim ettiğimizi düşünüyoruz” dedi.

Her değişimin yeni fırsatlar yarattığını belirten Yüksekokul Müdürü Kurt, “Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne geçtiğimiz tarihten itibaren marka değerimizi artırmak, sektör ve kamuda ismimizi duyurmak konusunda çok önemli adımlar attık” ifadesini kullandı. Yüksekokul Müdürü Kurt, öğrencilerin, öğretim üyelerinden aldıkları teorik eğitimin yanı sıra sektör temsilcilerinden uygulama dersleri aldıklarını aktardı. Öğrencilere yeni bir mücadeleye girdiklerini ifade eden Yüksekokul Müdürü Kurt, şu şekilde konuştu:

“Unutmayınız ki başarı asla tesadüf değildir. Mezun olduktan sonra hedefinize ulaşmak için çalışacaksınız. Biz Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi olarak, mezunlarımızın tercih edilen, mezunu olmaktan gurur duyacakları, marka değerini artırma konusunda sizlere söz veriyoruz. Bizler sizlere mezuniyet sonrası da destek olmaya devam edeceğiz.”

Öğrencilere başarılı olmalarındaki en büyük payın kendilerinde olduğunu söyleyen Yüksekokul Müdürü Kurt, “Bu başarıda ailenizin de katkısı göz ardı edilemez. Başarınızda payı olanların haklarını göz ardı etmemek, onların kıymetini bilmek görevinizdir” şeklinde konuştu.

Mezun öğrenciler adına, Yüksekokul birincisi Seda Gökdemir konuşma yaptı. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Aydın Karapınar, Yüksekokul birincisi Seda Gökdemir’e plaket verdi. Öğrenciler, yemin törenin ardından keplerini havaya fırlatarak mezuniyetlerini kutladı.

Haber: Fatma Sena Yaman

Fotoğraf: Bahar Şahin